دبیرستان دوره دوم پسرانه یاسین شهرستان لاهیجان

درباره مدیرعامل مدیر عامل و بنیان گذار مدارس یاس و یاسین

CSS floats

بهتاش نباتی مدیر عامل و بنیان گذار مدارس یاس و یاسین:


او متولد ١٣٥٦ در بندر کیاشهر استان گیلان می باشد. دوران تحصیلی دبستان و راهنمایی را در بندرکیاشهر سپری کرد و در سال ١٣٧٠ به عنوان دانش آموز ممتاز شهرستان توانست وارد دبیرستان امام جعفر صادق فومن شده و ٤ سال دبیرستان را در این مدرسه به تحصیل بپردازد.
دبیرستان امام جعفر صادق در آن زمان با پذیرفتن دانش آموزان ممتاز از کل شهرهای استان ، کارنامه درخشانی از خود به جا گذاشته است و هم اکنون بسیاری از فارغ تحصیلان این مدرسه جایگاه علمی و شغلی درخشانی دارند. دکتر رضا جمشیدی رتبه ١ کنکوردر رشته ریاضی و استاد سابق دانشگاه گیلان( با مرتبه دانشیاری) و استاد فعلی دانشگاهای کانادا و همچنین دکتر ارسلان سالاری متخصص قلب و عروق و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از نمونه فارغ تحصیلان موفق این دبیرستان می باشند.
بهتاش نباتی در سال ١٣٧٤ با کسب رتبه ١٨٤ وارد دانشگاه علم و صنعت تهران در رشته مهندسی مکانیک شد و در همان زمان دانشجویی همکاری با موسسه قلم چی را آغاز کرد.نماینگی موسسه قلم چی در لاهیجان از نظر قدمت جزو ده نمایندگی قدیمی کشور است. هم اکنون موسسه قلم چی بیش از ٤٠٠ نمایندگی در سطح کشور دارد.
او پس از آن با دایر کردن کتابفروشی (کتب دانشگاهی و کمک آموزشی) یکی از بزرگترین مراکز پخش کتب در استان را دایر کرد و بعد از آن با تاسیس شعبه رودسر، به توسعه آن پرداخت.
سال ١٣٨٧ آغاز جدیدی بر آموزش کنکور شرق گیلان شد. تا آن زمان مدارس منطقه نقش پر رنگی در سال کنکور دانش آموزان نداشتند و دانش آموزان خارج از مدرسه آموزشهای کنکوری خود را تکمیل می کردند. پراکندگی آموزش و مشکلات دانش آموزان عاملی شد تا او با گردهم آوردن دبیران توانمند شهر، ایده‌ای به نام طرح کنکور را اجرا کند و باعث صرفه جویی در هزینه و وقت دانش آموزان گردید. این طرح تحول بزرگی در آموزش مدارس ایجاد کرد و موفقیت این طرح باعث شد که در سالهای بعد مدارس زیادی ، همین ایده (طرح کنکور) را که منجر به تمرکز آموزش در مدرسه می‌شد را اجرایی کنند. گستردگی این طرح در منطقه باعث شکوفایی بیشتر استعدادها و موفقیت بیش از قبل دانش آموزان شهر و منطقه شد. در سالهای اخیر سالانه بیش از ٥٠ قبولی گروه پزشکی فقط در شهر لاهیجان حاصل می شود که با توجه به بازه جمعیتی لاهیجان، در سطح کشور بی نظیر است و همچنین در رشته ریاضی نیز رتبه های تک رقمی زیادی در سالهای اخیر باعث افتخار شهرستان لاهیجان شده اند.
بهتاش نباتی در سالهای بعد با افتتاح مقاطع دبستان و متوسطه اول گسترش بیشتری به مدارس یاس و یاسین داد و با احداث بیش از چهار هزار مترمربع بنای آموزشی، امکان تحصیل دانش آموزان درفضای استاندارد را فراهم کرد.
در حال حاضر بیش از یک هزار دانش آموز در مدارس یاس و یاسین مشغول به تحصیل هستند و همچنین برای بیش از یکصد نفر اشتغال ایجاد شده است.
و همه این موفقیتها با وجود یک تیم هماهنگ شامل معلمین زحمتکش و پرسنل کار آمد و مشاورین زبده بدست آمده است. بزرگترین سرمایه این مجموعه، داشتن یک تیم دلسوز و مسئولیت پذیر و هماهنگ است که به کار خود عشق می ورزند.
هدفگذاری این مجموعه در یک دهه آینده رسیدن به اهداف ذیل است:
١)احداث مدارس جدید و استاندارد و مجهز به امکانات روز دنیا و تمکیل فضاهای آموزشی مورد نیاز مجموعه
٢)ساخت کمپ ورزشی شامل سالن های ورزشی متنوع برای آموزش تخصصی ورزشهای مختلف برای دانش آموزان مجموعه
٣)ساخت کمپ تفریحی با رستوران و خوابگاه برای اردوها و اوقات فراغت دانش‌آموزان مجموعه
٤)ساخت کارگاه فن آوری مجهز به امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی برای تقویت مهارتهای عملی دانش آموزان و کمک به آنها برای شرکت در جشنواره های جابر بن حیان و خوارزمی و سایر مسابقات پژوهشی